Ocak ayı Work in Progress atölyesinin kısa oyunları seyirciyle buluşuyor. Üçüncüsü düzenlenen atölyede “Zamanın Ruhu” teması etrafında şekillenen oyunlar, atölye sürecinde yazıldı, yönetildi, tasarlandı ve prova edildi. İlk defa bir araya gelen yazarlar, yönetmenler, dramaturglar, tasarımcılar ve oyunculardan oluşan 19 tiyatrocu bir ay içerisinde 5 kısa oyunu sahneye taşıdı.

Bir eskizden çok daha fazlasını göreceğiniz Work in Progress oyunları yeni tiyatrocularla tanışmak için çok iyi bir fırsat.

 

Genel Sanat Yönetmeni: Ümit Doğan
Dramaturji: Deniz Karaca
Sahne Asistanı: Barış Doğan, Süleyman Kun

 

Size Efendim Diyebilir miyim?
Emin Değilim...

Karısı tarafından terk edilmiş ve cinsellikle alakalı problemleri olan akademisyen Selim’in yardımına öğrencilik yıllarından arkadaşı Asım koşar. Asım her ne kadar modern etiğin içerisinde seks ideolojisini revize etmiş olduğunu iddia etse de erkeklik anlayışını eskinin enkazı üzerine inşa etmiştir.  Selim’in hastalık ve terkedilmişlikle mücadelesine çözüm adına fark etmeksizin geçmişin de hesaplaşmasının gerçekleşeceği bir konuk davet eder. Asım’ın yönlendirdiği eskort ve öğrenci olan Eylem, Selim’i fildişi sarayından çıkaracaktır.

Yazan: Deniz Karaca
Yöneten: Deniz Karaca
Oynayanlar:Irem Diri (Eylem) /Mehmet Zerentürk (Selim)/ M. Emin Karaynir (Asım)

 

Metro Ahiret

Öyle bir çağ ki bu insan içinde yaşamayı unuttu. Yaşamayı, yaşaması gerektiğini öldükten sonra hatırlayacak kadar kayboldu. Bir ruhu var evet zamanın ama zaman mı ruh emici yoksa biz mi zorla yediriyoruz zamana kendimizi? Şimdi hiç bitmeyecekmiş gibi harcanan zaman da bitti. Geç kalınmışsa artık çoktan, insan neden koşar ki? Bu da işte hayallerini erteleyenlerin, bahanelerin ardına sığınıp varoluş amaçlarını yitirenlerin hikayesi.

Yazan: M. Emin Karaynir
Yöneten: M.Emin Karaynir
Oynayanlar: Emine Katar (1.kadın), Gizem Ezgi Candar (2.kadın), İrem Diri (Makinist), Mehmet Zerentürk (1.adam), Melis Köprülü (Görevli), Uğur Çiftdoğan (2.adam), Umutcan Ünal (Dış Ses)

 

Kalp Kalp Kalp

Herkesin hep evde ve internet başında yaşadığı, sadece eve servis pizza ile beslendiği bir zaman... Herkes fenomen. Herkes sanal ilişkiler içinde. Ölüm kullanılması yasak bir kelime, hep üstü örtülü. Pizzasını beğendirmeye çalışan pizzacının tek gerçeklik olduğu bu zamanda fenomen olan iki yaşlı kadın ise sanki bu dünyadan değilmiş gibi hala gerçek bir şeylerin peşinde.

Yazan: Müge Ersan
Yöneten: Müge Ersan
Oynayanlar: Funda Sayın (Nermin), Uğur Çiftdoğan (Pizzacı), Yağmur Ruken Kahraman (Şükran)

 

Ya Tutarsa

Nasreddin Hoca 21. yüzyılda var olmuş olsaydı nasıl olurdu?

Karakterimiz Noyan Hoca günümüzde yaşayan, ufak mekanlarda stand Up gösterisi yaparak yaşamını sürdürmeye çalışan birisidir. Gösterilerinden birinde geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu sosyal medyada dalga konusu olup viral olmuştur. Bunun üzerine bir an önce evlenmek isteyen sevgilisi ve etrafındaki insanlarla çözüm için bir çıkmazın içerisine girer.

Acaba kendi mizah anlayışını günümüz dünyasına kabul ettirebilecek midir?

Yazan: İpek Kocaman
Yöneten: Deniz Karaca
Oynayanlar: Emine Katar (Pelinsu), Esra Güneş (Sevgi), Umut Șahban  (Noyan), Umut Can Ünal (Atakan)

 

Boy Aynası

Zamanın popüler kültüründe ve internet dünyasında kaybolmuş biri, Selin. Doğum günü partisi hayatında bir şeylerin ters gittiğinin farkına varmasını sağlayacak. Selin, varoluşsal amacını bulmaya çalışırken yapacağı içsel yolculuğunda en büyük destekçisi yine "kendisi" olacaktır.

Yazan: Tunahan Cenik
Yöneten: Tunahan Cenik
Oyuncular: Gizem Ezgi Candar (Selin), Feyza Nur Yılmaz (Geçmiş), Nilay Olcay (Gelecek), Umut Can Ünal (Görevli), Umut Şağban (Striptizci)

SEANSLAR

    Seans bilgisi henüz açıklanmadı.