Şubat ayı Work in Progress atölyesinin kısa oyunları seyirciyle buluşuyor. Dördüncüsü düzenlenen atölyede “Nefes” teması etrafında şekillenen oyunlar, atölye sürecinde yazıldı, yönetildi, tasarlandı ve prova edildi. İlk defa bir araya gelen yazarlar, yönetmenler, dramaturglar, tasarımcılar ve oyunculardan oluşan ekip bir ay içerisinde 5 kısa oyunu sahneye taşıdı.

Bir eskizden çok daha fazlasını göreceğiniz Work in Progress oyunları yeni tiyatrocularla tanışmak için çok iyi bir fırsat.

 

Genel Sanat Yönetmeni: Ümit Doğan
Sahne Tasarımı: Esranur Duman
Görsel Tasarım: Esranur Duman

 

Bir Doğum Hikayesi

Yazan: Destan Tuğba Önder
Yöneten: Destan Tuğba Önder
Oynayanlar: Gürsoy Özdemir (Metin), Nihan Yeşil (Kadın), Rıza Yağız (Doktor), Sıla Ersan (Hemşire)

 

Siz ağlarken annenizin güldüğü tek an, ilk nefesinizi aldığınız andır.
Peki, o anı hatırlayan var mı? Hadi biraz geçmişe gidelim. Bakalım biz ilk nefesimizi alırken, kimler nefeslerini tutmuş?

 

 

Rüyamda Öldüğünü Gördüm

Yazan: Barış Işın
Yöneten: Barış Işın
Oynayanlar: Ezgi Sıla Alpmen (Merve), Gürsoy Özdemir (Mehmet), Kadriye Yaşa (Elif), Rıza Yağız (Adam), Selin Karamanoğlu (Kadın)

 

Rüyalar, hayallerin anlatıldığı bir yağlı boya tablosu mudur? Gelecekten haber veren veren bir kahin küresi mi? İnsana korkularını hatırlatan bir dost mudur yoksa gerçeği unutmak için daldığı derin bir deniz mi

 

 

Kelebekten Bir Gün

Yazan: Özlem Duygu Yılmaz
Yöneten: Özlem Duygu Yılmaz
Oynayanlar: Çiğdem Özsaraç (Sorgucu), Ezgi Sıla Alpmen (Nükte), Gürsoy Özdemir (Mehmet), Kadriye Yaşa (Haberci), Seda Emilova (Anne)

 

Hayatında hiçbir günahı olmayan Nükte, acısından körleşmiş olan Mehmet tarafından öldürülür. Bu defa ölüm sadece dünyadakiler için değil öbür dünyadakiler için de zamansız olmuştur. Daha Nükte hiç sınanmamıştır. Ve bu hatanın düzeltilmesi gerekmektedir.

 

 

Nefessizsiniz

Yazan: Abbas Tekin
Yöneten: Abbas Tekin
Oynayanlar: Melda Gökdeniz (Reklamcı), Nihan Yeşil (Sunucu), Rıza Yağız (Uzman), Seda Emilova (Yarışmacı 3), Selin Karamanoğlu (Yarışmacı 1), Sıla Ersan (Yarışmacı 2)

 

- Eğer paranız yoksa istasyonlarda kuyruğa girmek zorundasınız.
- Nefes aktarım kuyruğu ortalama bir yıl sürüyor.
- Nefes enjekte edilirken nefesinizi tutmazsanız nefessiz kalırsınız.

 

 

Nefes'in insanlara yıllık olarak enjekte edildiği bir ülkede, nefesleri 11 gün erken biten insanların hayatta kalma mücadelesine şahit oluyoruz.

 

 

Neymiş?

Yazan: İrem Kırbıyık
Yöneten: İrem Kırbıyık
Oynayanlar: Çiğdem Özsaraç (Büyük Patron), Kadriye Yaşa (İşçi 4), Melda Gökdeniz (Müdür), Nihan Yeşil (İşçi 2), Seda Emilova (İşçi 3), Sıla Ersan (İşçi 1)

 

Bu oyundaki kişi, kurum ve durumların yalnızca hayal ürünü olması insanlığın en büyük hayalidir. Belki bir gün gerçekleşir. Belki o gün bugündür. Kim bilir

 

SEANSLAR

    Seans bilgisi henüz açıklanmadı.