Work in Progress tiyatro yapım atölyesinin ilk kısa oyunları seyirciyle buluşuyor. Aşk teması etrafında şekillenen oyunlar, atölye sürecinde yazıldı, yönetildi, tasarlandı ve prova edildi. İlk defa bir araya gelen yazarlar, yönetmenler, dramaturglar, tasarımcılar ve oyunculardan oluşan yirmi tiyatrocu bir ay içinde beş kısa oyunu sahneye taşıdı. Bir eskizden çok daha fazlasını göreceğiniz Work in Progress oyunları yeni tiyatrocularla tanışmak için çok iyi bir fırsat.


Yazarlar: Burak Kılıç, Erçin Işık, Özden Selim Karadana, Şafak Kılıç
Yönetmenler: Cemil Can Yusufoğlu, Erçin Işık, Mehmet Arduç, Şafak Kılıç, Utku Ateş 
Dramaturji: Derya Sağlam
Sahne Tasarımı: Kadriye Yaşa
Görsel Tasarım: Bedirhan Ağaç
Sahne Asistanı: Barış Doğan, Süleyman Kun
Oyuncular: Burak Ekinci, Erdi Güçlü, Ezgi Polat, Merve Kayaalp, Osman Toprak Bayraktutan, Selen Kuyudan, Sena Çalışkan, Uğur Cem Biricik, Umut Şağban


Sahnelenecek Oyunlar

Kahveyi Seçmek İçin Aşk
“Kendimi mi öldürsem yoksa bir fincan kahve mi içsem?” Kahveyi seçme nedenini aşkta arayan Özlem yaşadıklarından sonra tekrar bir fincan kahve içebilecek mi?

Lafügüzaf
Sıradan bir sohbet gecesi nasıl bu hale geldi? Bu gece sözler gitmek istedikleri yeri bilecek. Peki lafügüzaf yumağından siz masum çıkabilecek misiniz?

Sokak Lambası
Selim’in başından geçen Nihan’lar tesadüf mü algıda seçicilik mi? Aynı sokak lambası altında kaç kere aynı sahne yaşanabilir? Bir sokak lambası, hayatımızda ne kadar önemli yer tutabilir?

Üzüntülülük Hastalığı
Artık Üzüntülülük Hastalığına yakalanmayacaksınız! Çevrenizdekilerin sizi anlamadığından veya etrafta tuhaf şeyler olduğundan şüpheleniyorsanız ışınlanarak veya çiplerinizden merkezimize ulaşabilirsiniz. 0 güvenli formülüyle artık oralara takılmayacaksınız. *Bakanlık onaylıdır.

Yek-i Dü
Kendini bildi bileli doğum günlerinde talihsizlikler yaşayan Ebru, yirminci yaş gününe ünlü astrolog Toprak Bey’den duyduğu öngörüler ışığında girer. Erkekler tuvaletinde gerçekleşen bir tanışma hikayesiyle makûs talihini yendiğini düşünür. Belki de talihimiz hayatı nasıl algıladığımızla bağlantılıdır.

SEANSLAR

    Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

    Oyuncular

    Oyun Ekibi

    Ümit Doğan / Sanat Yönetmeni